| ScumpikutzaDeea3 a întrebat:

Ce rechizite mi-ar trebui in clasa a 6 a? Vreau o lista amanuntita.

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu exista o lista anume cu rechizitele ce le vei achizitiona,iti trebuie in primul rand caiete[intotdeauna mi-am cumparat mai multe caiete decat am avut nevoie in acel moment,pentru a nu merge intotdeauna la magazin sa cumpar altele cand mi se termina cele vechi]. Apoi,ai nevoie de o trusa de geometrie[rigla,compas,guma de sters,echer...],un penar,cateva pixuri,creioane, alta rigla si alta guma de sters[daca nu doresti sa le folosesti pe cele de la trusa geometrica], bloc de desen, acuarele, ghiozdan.Cam asta este tot.Bafta la scoala!

2 răspunsuri:
| Ironicnαme a răspuns:

Caiete pentru fiecare materie in parte si ghiozdan, penar... si mai ales, trusa de geometrie.

| MarryBlake a răspuns:

Totul ce-ti cumparai in alti aniwinking