| Ankiiiiiii a întrebat:

Vreau si eu o lista cu rechizite pentru clasa a 7-a care cuprinde toate detaliile. Multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Va trebui să îți cumperi caiete,creioane,stilou ( poate ai,sunt opționale), trusă geometrică, mine de creion,rezerve,gumă de șters, dacă faceți desen calumea îți mai poți cumpăra un bloc de desen, carioci, culori, etc. O zi plăcută!

| Ankiiiiiii explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! O zi buna si tie. happy

| lalaballet a răspuns:

Un penar,creioane,carioci,pix,stilou,geanta,acuarele trusa de geometrie,lipici, guma, ascutitoare, bloc de desen, caiete n

| LoLiPoP101 a răspuns:

Ghiozdan,creioane,(creta sau marca pentru tabla) penar, bloc de desen, culori, pensule, un pahar in care sa ti apa la desen,echipament pentru sport, guma de sters, (pix sau stilou depinde cu ce scrii ), trusa geometrica, rezerve(daca fol stilou), mine de creion(daca folosesti creion mecanic), caiete, coperti pai ...cam astea sunt cele importante, daca profesorii tai cer mai mult e treaba lor :*

| Ankiiiiiii explică (pentru LoLiPoP101):

Mersi. cred ca asta e tot.

| MaryusSK2012 a răspuns:

Hey!
Poti sa iti cumperi : Caiete, creioane (colorate si normale), stilou / pix, trusa de geometrie, carioci, pensule, acuarele, bloc de desen, guma de sters, pasta corectoare, pic, rezerve la stilou si uniforma.happy

| Ankiiiiiii explică (pentru MaryusSK2012):

Da! uniforma nu e necesara laughing. Ca nu purtam asa cevawinking Oricum mersi happy