| anybio a întrebat:

Buna TPU ce se spune despre pisicile negre?

Răspuns Câştigător
| complikated a răspuns:

Pisicile sunt creaturi unice. Ele pot fi calme, delicate si placute, insa in acelasi timp pot fi agitate, pot scuipa, zgaria sau chiar musca. Unele persoane cred ca daca o pisica neagra le taie calea, vor fi urmarite de ghinion. Superstitiile merg pana intr-acolo incat se crede ca pisicile sunt fiintele diavolului sau ale vrajitoarelor. Ce ii indeamna pe oameni sa creada acest lucru?
Funda?big grin:***

4 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Eu am avut o pisica neagra, era tandra, calma, jucausa si foarte isteata, imi este tare dor de ea.
Se spune ca aduc ghinion, dar sa nu crezi, sunt doar niste superstitii.

| Natyyyyy a răspuns:

Nu te lua dupa ei se spune ca e ghinionista dar nu crede-ma pe cuvant si eu am un motan negru si e cel mai frumos dar nu e ghinionist

| ExistentialStuff a răspuns:

Ca aduc ghinion.Eu am o pisica neagra si sunt la fel cum eram inainte... ghinionista.

| Skunk21 a răspuns:

Rasisti, rasisti peste tot rolling on the floorlaughing