| valentinalina a întrebat:

Buna TPU:*ce stiti despre bloody mary... funda pentru cele mai multe si infricosatoare rasp. la restul voth.:*:*:*

Răspuns Câştigător
| MosonitorA a răspuns:

Eu stiu mai multe variante a bloody mary:1.era o fata care "a murit"de fapt nu murise si a fost ingropata in fata casei si in acea vreme se lega de degetul degedatului o sfoara conectata la un clopotel ca in caz ca se trezeste sa'l scoata.
mama ei foarte suparata a ramas afara si a asteptat sa sune,n-a sunat,si s-a dus in casa. apoi mary s-a trezit si a sunat din clopotel si numeni n-a auzit'o,asa ca "a sapat"in sicriu, dar n-a iesit si i'au ramas unghiile acolo infipte, pana la urma a murit.si se zice ca spiritu ei mai bantuie si azilaughing
2.se zice ca mary era indragostita de parul ei, in fiecare seara si'l pieptana de o gramada de ori.intr'o seara s-a ascuns un barbat in dulapul ei, si a iesit si i'a taiat parul, ea s-a suparat foarte tare si s-a spanzurat in fata oglinzii si d'aia de fiecare data cand zici de 3 ori bloody mary in oglinda cica iese si te omoaralaughing

ma rog eu nu cred, dar sper ca ti'a placutlaughing

4 răspunsuri:
| NaruxSaku a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveştii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca. [1]
[modificare] Note

1. ^ en „Legende urbane: Bloody Mary". http://www.snopes.com/horrors/ghosts/bloodymary.asp.

Fişier:Inverted Pentagram.svg Acest articol despre ocultism este un ciot. Puteţi ajuta Wikipedia prin completarea sa!

Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. Opoveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti.
mai multe pe wikipedia, de unde le-am copiat:))

| XastamikaX a răspuns:

De ce nu incerci sa vedem si ne zici dupa aialaughing

| MosonitorA a răspuns:

Decedatului*laughing