| Seby_8471 a întrebat:

Buna TPU ce tara vi se pare ce mai frumoasa. funda

12 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Buna.
Romania are un pamant foarte frumos.
Bye!

| Mălinuşaaa a răspuns:

Heii Seby big grin Eu spun ca Romania.cu toate ca e asa cum e.dar daca am ingriji`o sau cel putin.sa nu mai lasam peste tot, tot felul de deseuri.bine orice om acum mai arunca macar un ambalaj de la o guma laughing dar. RESPECT Romania.winking

| Damaris_8457 a răspuns:

Romania love struck`

| rocs_8080 a răspuns:

Franta...

| meandyou199 a răspuns:

Romania – cea mai frumoasa tara. Pentru ca este a mea.
Suntem romani. Uneori ne laudam radacinile glorioase, istoria bogata si mostenirea culturala. De cele mai multe ori ne comportam de parca ne-ar fi rusine de ceea ce suntem si de ceea ce se petrece aici. Spunem "Tara frumoasa, pacat de oameni". Intotdeauna m-a intrigat expresia asta. De ce "pacat de oameni"? Poate am fost eu norocos insa oamenii pe care i-am intalnit nu se impusca pe strazi, au familii, majoritatea au prieteni vechi de zeci de ani iar romanul stie sa isi respecte aproapele chiar daca ani de saracie si opresiune ne-au intors unul impotriva altuia.

Cea mai frumoasa tara. Pentru ca este a mea.

Iubesc tara asta si abia in ultimul an am inceput sa deschid ochii spre ceea ce este cu adevarat. Munti inalti pana la cer si ape adanci. Mare, rauri, dealuri, campuri, paduri.Istorie de mii de ani. Cultura bogata. Avem o tara frumoasa. Avem si oameni cu suflet frumos. Din pacate il arata doar celor apropiati. Pentru ca le este frica de cei pe care nu ii cunosc. Ardelenii am observat ca sunt niste oameni de suflet, primitori. Moldovenii sunt oameni veseli, ospitalieri, credinciosi si foarte muncitori. Oltenii au o latura mai taioasa dar sunt ambitiosi si inteligenti. Isi iubesc locul si nu ezita sa il arate celor ce doresc sa il vada

| superman_5598 a răspuns:

Scotia.E toata verde.big grin

| pisiiiluvsu a răspuns:

Anglia. love struck

| aysha11 a răspuns:

Grecia sau Turcia

| Danutsaaa a răspuns:

Italia =]; x

| Danutsaaa a răspuns:

Italia; x

| MadlenaC15 a răspuns:

Parerea mea este ca Franta este o tara foarte frumoasa, dar totusi cea mai frumoasa tara este aceea in care te-ai nacut si in care ai facut primii pasi, in care ti-ai petrecut copilaria! Asta este parerea mea depinde de ce crezi tu.

| Daiana_5961 a răspuns:

Cipru sau Egipt