| kiss ya' a întrebat:

Care vi se pare cea mai frumoasa tara din lume?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înţeleg de ce "condamnaţi" unele răspunsuri. Nu sunteţi toleranţi; aici ne spunem părerea.
Şi în al doilea rând, credeţi că în alte ţări curg lapte şi miere? "Cum îţi aşterni, aşa dormi." Indiferent unde te afli, trebuie să te descurci cu ce ai, dar noi imediat ne "băgăm picioarele" cum apare o problemă, asta fiind valabil tuturor păturilor sociale.
Şi mie mi-ar plăcea să vizitez ţările nordice, de ex., sunt multe lucruri fascinante de aflat. Dar nu mi-aş părăsi meleagurile. Aici am rădăcinile şi mă simt ataşată de valorile noastre, chiar dacă majoritatea fac parte din trecut. Totuşi, mulţi străini ne invidiază fiindcă noi chiar avem ceva special aici, iar noi dăm cu şutul.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-ai cum sa nu te indragostesti de definita unei tari perfecte:http://www.norvegian.net/index.php

Elianna
| Elianna a răspuns:

Elvetia!

| Malvina24 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar fi Franta dar si Germania.Multe tari sunt frumoase, fiecare are ceav deosebit chiar si Romania, cu totii stium ca avem potential turistic insa nu il valorificam.Nu ne-am dezvoltat turismul si am facut rau pentru ca avem o tara cu locuri frumoase de vizitat de catre turisti.

| hândel a răspuns:

Italia, pentru. monumentele istorice, si mediul exotic in care se gasesc acestea.

| ATHOS a răspuns:

Crezi ca exista tara mai frumoasa ca a ta? Eu nu cred.

| Woofy a răspuns:

Sincer Romania.happy
dc as alege Franta.Italia.si alte din asteastraight face
frate aici ne-am nascut!
:*

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru a răspuns:

Romania este cea mai frumoasa tara pentru ca este tara mea iar daca nu voi fi constrans de situatia economica si de imposibilitatea de a activa cu brio pe piata muncii, nu as pleca niciodata de aici.

| matadoru a răspuns:

Sunt multe tari f frumoasa, de aceea nu pot sa zic clar ca doar una dupa parerea mea sunt f multe, dar printe cele care m-au impresionat sunt Spania, Turcia, Franta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Australia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topul meu este:
1.Noua Zeelanda
2.Australia
3.Canada
4.USA
5.Norvegia
6. Japonia
7.Kenya
8.Argentina
9.Franta
10.Germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa tara (dupa parerea mea) este America:X:X:X acolo mi-as dori sa locuiesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egipt

| Dena01 a răspuns:

Mmm, ca frumusete, Elvetia! Dar ca frumusetea stilului de viata, a ceea ce au ei acolo, Germania!

Normal ca si Romania are frumusetile ei si da, multi ne invidiaza pentru ce avem noi aici si rad de faptul ca nu stim profita de ce avem, dar doar pentru ca e tara mea de bastina, nu sunt nevoita sa o pun pe primul loc.Nu am un asemenea patriotism in mine. happy

| Brunettedlk a răspuns:

Fara dar si poate sun sigura ca franta