| Alleksandra a întrebat:

Buna TPU
Cei care se joaca pe facebook CityVille as vrea sa imi mai construiesc case dar nu imi mai da voie si jos intr-ul colt imi apare o fata trista si scrie 120/120.
Ce as putea face?!

Răspuns Câştigător
| JBStandsForMe a răspuns:

Trebuie sa te duci la Build > Community Buildings (primaria aia) si sa alegi o cladire de acolo ca sa iti poti mari maximul de populatie. Atentie: Community Buildings-urile trebuie sa fie umplute cu angajati (prietenii tai) deci trebuie sa trimiti mesaje odata ce ai amplasat cladirea.

2 răspunsuri:
| f a răspuns:

Eu cand am imi construit o primarie ca sa si economisesc banii si pentru ca in cazul in care nu gasesti prieteni pe care sa ii angajezi poti sa.i dai o bacnota din aceea verde si o alege pe Sam. Daca n vrei sa economisesti bani si ai destui prieteni poti construi orce vrei din community buildings si angajezi lume si asa vei putea avea o populatie mai numeroasa=> poti construi case.

| FireBoy a răspuns:

Trebuie sa mai distrugi din case pentru ca ai tot orasu plin si dupa aia iti pui ce case vrei, dar nu sa distrugi toate casele