| YubythaTah a întrebat:

Cine ma ajuta pot sa-i dau funda:X! Cum trimit mesaj pe yahoo mail?

Răspuns Câştigător
| Inoue a răspuns:

Buna!
Ai vazut, atunci cand deschizi mailul ca scrie in stanga sus Yahoo! Mail.Si dedesubt doua casute:Check Mail si New. Apesi pe new si or sa iti apara 3 optiuni:E-mail message, Chat(Instant message) siText message(SMS).Tu trebuie sa selectezi e-mail message.De acolo te descurci.Scri la To: cui vrei sa trimiti(adresa de e-mail a respectivului.Nu uita de @yahoo.com.Cc: nu e obigatoriu si la Subject:subiectul e-mailului(nu e obligatoriu)Iar daca vrei sa trimiti ceva ce ai in PC, poti selecta optiunea Attach. Apoi, dai send si mailul va fi trimis.
Bafta!

1 răspuns: