| SomeBody12425356 a întrebat:

Asta e chiar ciudat dar nu mai stiu sa trimit un mail pe yahoo (mail nu mass)
Care ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| c8ilcopac a răspuns:

Intri pe yahoo mail si apesi tasta "n" de pe tastatura, apoi completezi acolo adresa la care vrei sa trimiti, apoi scrii mesajul, daca ai ceva de atasat, atasezi, si apoi dai send

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa accesezi urmatoarea adresa http://mail.yahoo.com/,iar dupa ce te-ai logat cu datele tale, selectezi "New". La sectiunea "To" scrii adresa de email caruia vrei sa-i trimiti mesajul, la "From" scrii adresa ta de email (id-ul tau @yahoo.com), la "Subject" scrii o formula de adresare (Salut; Hey; Haii; Salut ba boule [pentru prieteni]), iar in chenarul acela mare scrii mesajul pe care vrei sa-l trimiti, dupa care dai click pe "Send".
Succes! :)