| Mariposa97 a întrebat:

Buna TPU cine ma poate ajuta sa fac un referat despre armele folosite in cel de-al doilea razboi mondial?

1 răspuns:
| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi a fost prima data cand s-au folosit bombele atomice.Au fost lansate doua bombe atomice pe nume : Little boy si Fast man. [stiu se pare ridicol numele dar asa este].
Ai putea face despre bombele atomice.Au murit peste 60.000 oameni din cauza lansarii bombelor atomice inventate de Einstein si lansate cred ca de japonezi sau germani [ nu imi mai amintesc bine]
Sper ca te-am ajutat!