| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, cred că sunt nebun, uneori(și am început de ceva vreme mai des) sa am gânduri foarte ciudate și perverse. Gen când vorbesc cu cineva uneori îmi fac o imagine in minte cum as omori acea persoana in diferite moduri sau cum as face s*x cu ea și aici e partea nasoala că nu contează dacă e fata sau băiat, tot am acele gânduri și gen, nu stiu, am gânduri ciudate rău de tot care cred că dacă le spun o să mă creada toți nebun. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Ignora-le, bineînțeles.

Cand le mai ai, încearcă sa schimbi "subiectul", gandeste-te la ceva pozitiv.

Fa sport. Nu te izola de lume.

Dacă aceste gânduri persista dupa ce ai incercat sa le gestionezi o vreme, atunci nu e nimic rău să cauti ajutor profesionist.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea merge la o evaluare PSIHIATRICA, pentru ca ai sigur o boala, dar inca nu esti diagnosticat corect.

| Floridori a răspuns:

Asuma-ti si mergi la psihiatru.

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Mergi la un psiholog
te va ajuta sa ti dai seama de ce ai astfel de ganduri