| millar a întrebat:

Buna TPU cred ca v.am mai spus despre problema cu domna de mate. cand ma scoate la tabla mi-e frica tremur si nu mai pot vb azi am loat 2 mai am un 4 5 mie foarte frica deci suntem la progresia geometrica si a intrebat in clasa o formula eu am spus-o bine dar ea a zis ca nu e bine si m-a scos in fata clasei si m.am balbait apoi a pus o colega sa spuna formula si era exact cea pe care am spus-o mi-e frica de doamna si din cauza frici mele ma blochez
si nu mai pot vb nu sunt foarte buna la mate dar trebuie sa trec macar clasa credeti ca doamna de mate are ceva cu mine? Cum mi.asi putea stapani emotile fricile acelea?

7 răspunsuri:
| joshua145 a răspuns:

Incearca sa iti pui in mine faptul ca stii ca stii, sa inveti logic si nu mecanic. Daca imi dai o adresa de Facebook iti trimit un video explicativ

| Xelon a răspuns:

Omul nu te pot pricepe daca stii la ce naiba te blochezi?
Sunt lucruri in viata se 1000 de ori decat asta.

| millar explică:

Frica aia cand vezi profesorul te apuca tremuratul si parca nu maj poti scoate niciun sunet iti simti gatul uscat si inghiti in sec

| Xelon a răspuns (pentru millar):

Frate cine ii profesoru ala pana la uram?
Nu este decat un om nu poate sa iti faca nimic chiar nu pricep de ce te blochezi, crede-ma nu ai nici un motiv sa iti fie frica.

| millar explică:

Pai si ce i.ar putea spune? Mna mie foarte frica de ea

| millar explică:

Nu am cum sa stapanesc emotile astea pana si cand ma intreaba ceva mi se face frica

| g00dmorning a răspuns:

Roaga-l pe diriginte sau spune-le parintilor sa vorbeasca cu ea.