| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca doua persoane pot crea simpatii in lumea virtuala? Deci...Eu sunt admina pe o pagina. Si acolo am cunoscut si ceilalti admini. Administratorul principal a legat o prietenie cu mine chiar de la inceput. Imi facea complimente...Insa nu am vrut sa tin prea mult legatura cu el, deoarece nu ii stiam propria identitate. Pozele sale de pe profil erau toate trucate. Mi-a fost frica. (el presupunea ca are 17 ani) Tot printre admin mai era si un baiat de 15-16 ani. Eu am 14. Intr-o zi am aflat ca baiatul despre care vorbesc s-a certat cu administratorul principal din cauza unei fete. Cand am vorbit cu "seful" laughing mi-a zis ca angry baiatul de 15 ani) i-a zis ceva de genul: "Vezi ca prea mult tii legatura cu fata de care imi place. Vezi-ti de treaba ta." Eu cu X nu vorbisem aproape deloc, ma sunase doar de doua ori ca sa imi ceara numarul administratorului principal si vorbisem o singura data in chat.
Exact dupa asta, X m-a bagat in seama si am vorbit in jur de cinci ore, timp in care mi-a facut complimente si toate cele, pana mi-a zis clar ca simte ceva pentru mine. Inainte de asta, compusese cateva poezii si le postase pe profilul sau (siropoase) in care zicea clar ca asteapta sa ii zica demult ceva "EI". Dupa ce mi s-a destainuit, a inceput sa isi faca probleme cu reteaua la care sunt abonata (sunt pe Vodafone) si zicea ca vede el ce va face, isi ia o a doua cartela etc. Adica se arata foarte pasator.
Si nu stiu cum s-a nimerit, el a fost la liceul militar, apoi s-a transferat si de la anul parintii vor sa il trimita inapoi. Iar eu de un an vreau sa aplic pentru liceul militar. Cum s-a nimerit asta? Nu imi pot explica...Si e posibil sa cadem amandoi in aceeasi clasa (asta daca il transfera si eu daca sunt admisa).
Imi zice ca s-a indragostit de mine, eu il simpatizez...
Exista dragoste virtuala? Si nu pot percepe, s-a petrecut rapid. Si se pare ca drumurile noastre se intalnesc.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| GYGYLATINO a răspuns:

Eu sincer nu vreau sa te dezamgesc dar la mine cand am incercat sa am o relatie la distanta nu a mers o perioada am stat am vb pe net pe mes pe web asa ca in cea virtuala numai cred deloc

2 răspunsuri:
| KilluaZoldyck a răspuns:

Ai o problema existentiala foarte interesanta domnisoara. eu zic sa ai o atitudine cat mai reticenta fata de acest copil

| Alphaking a răspuns:

Visuri de copil.

Convorbirile online nu au nicio relevanta atata timp cat nu v-ati vazut fata-n fata macar 1 data.