| sCuMpiChA a întrebat:

TPU! cum fac sa-mi deblochez SIM-ul unui telefon samsung? mai exact am dat undeva la setari si mi-a dat undv unde sa pun o parola la sim am pus-o si am uitat-o cum fac sa-l deblochez? urgent va implor dauu funditaaa

2 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Daca ai bagat Cod Pin si nu il mai sti cel mai simplu este sa il gresesti de 3 ori se blocheaza cartela si urmeaza sa introduci codul PUK care il gasesc sunat la Serviu Clienti la care retea esti tu!

| BassHunter13 a răspuns:

Daca ai bagat Cod Pin si nu il mai sti cel mai simplu este sa il gresesti de 3 ori se blocheaza cartela si urmeaza sa introduci codul PUK care il gasesc sunat la Serviu Clienti la care retea esti tu! Succes