| Symo1 a întrebat:

Buna TPU.Cum imi pot da seama de o apendicita mai exact?
Deci ma doare cateodata in partea dreapta jos..si mai ma ia durerea cateodata pe piciorul drept in jos...dar putin de tot rareori ma doare si in partea stanga.din cate stiu sintomenele apendicitei sunt :.( febra., lipsa poftei de mancare, greata si varsaturile, constipatia) ..eu nu am nimic din toate acestea!
S-ar putea sa am o infectie sau chiar este apendcita?

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Pai si eu am avut apendicita: Nu stiu cat de mult te ajuta raspunsul meu, dar incerc! Deci daca ai senzatii de voma sau versi,(nu e neaparat dar daca versi verde cu negru-asta am patit'o), daca ai dureri in zona de jos dreapta, te ia zona buricului, si poate fi ori la umar durerea ori la picior.Pe mine m-a durut piciorul drept deasupra genunchiului. Oricum de la durere puternica poti avea si halucinatii iti recomand sa mergi la medicul de familie el va sti unde sa te trimita! Succes si satanate. Dar poti sa ai si lipsa de pofta de mancare. depinde bafta!