| Maty2000 a întrebat:

Cum poti sa iti schimbi poza de profil de pe facebook?
Dau funda pentru cel mai complet raspuns!

Răspuns Câştigător
| Arex a răspuns:

Buna! Te duci pe profilul tau, pui mause-ul pe fotografia curenta de profil si iti va aparea in partea dreapta,, Editeaza fotografia de profil" dai click pe scris apoi iti alegi una din variante:
,, Alege din forografiile..." ( adica alegi din fotografiile puse de tine deja pe facebook )
,, Fa o poza" ( adica sa-ti faci in momentul acela o poza cu web-ul )
,, Incarcare foto..." ( adica pui o poza din calculatorul tau pe care n-ai pus-o inca pe facebook )
Dupa ce ti-ai ales o poza iti va aparea poza pe ecran mare si pe poza un patrat care are la colturile lui niste patratele pe care tu pui mause-ul si tragi de ele in ce directii vrei ca atunci cand termini sa apara la profil poza asa cum o vrei adica poate esti in poza si cu altcineva si vrei sa apara doar fata ta de aceea acolo apare sa,, decupezi" fotografia ( ea va arata decupata numai la profil nu si in pozele tale ) dupa ce ai terminat dai,, decupare finalizata".
Multa bafta!

3 răspunsuri:
| GăbițuGabriel a răspuns:

Te duci pe profilul tau, pui mouse-ul pe poza pe care o ai sau pe care nu o ai si acolo o sa iti apara:
Edit Profile Picture:
Choose from photos
Take photo
Upload photo
Edit thumbnail
Remove, iar tu dai pe "Upload Photo" si iti va aparea "Upload File" sau in romana "Incarca fisier". Si acolo iti cauti poza ta si dai de 2x click pe ea si astepti sa se incarce.winking

| Anonim271 a răspuns:

Intri pe facebook tau, duci mouse-ul pe poza de la profil (NU APESI PE IMAGINE), o sa iti apara "editeaza fotografia de profil" dai acolo unde iti apare iar dupa aceea o sa iti apara:fa o poza, incarcare foto, editeaza miniatura, sterge
Tu daca vrei sa o schimbi dai pe incarcare foto!
Sper ca te-am ajutat!

| skaterToP a răspuns:

Iti explic eu sper sa imi dai funda.
Pasul 1:Logheaza-te pe facebook.
Pasul 2:Mergi la dunga aia albastra si dai click la facebook-ul tau(Profil).
Pasul 3big grinu clickul pe poza ta de profil da nu apasa click pe ea.
Pasul 4:O sa iti apara akl o dunga pe care scrie Editeaza fotografia de profil.
Pasil 5big grinai click pe dunga aia Editeaza fotografia de profil.
Si o sa iti apara mai multe comenzi.
Imi dai funda daca te-am ajutat?