| LittleMissCupcake a întrebat:

Cum vi s-a parut prima zi de liceu? Cum v-ati acomodat? Daca ati dat teste initiale, vi le-au trecut in catalog? Si cei care sunt la profilul stiinte ale naturii (bio-chimie) ce parere aveti de acest profil?

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

In ceea ce ma priveste, prima zi de liceu a fost oribila. Am fost repartizata aiurea, la o alta clasa, a doua zi a trebuit sa dau un examen ca sa pot intra acolo unde dorisem initial, iar despre acomodare nu mai zic. Pana la urma am intrat la clasa la care trebuia, nu pot spune ca m-am integrat in colectiv (ce ma enerveaza expresia asta), ci doar vorbesc cu 2-3 persoane din toata clasa, chiar si acum, in clasa a XII-a. Dar nu ma deranjeaza, oricum mai am doar un an. Cum o sa fie depinde foarte mult de ce fel de persoana esti tu, daca reusesti sa iti faci prieteni repede si asa mai departe.