| bianca112 a întrebat:

Buna TPU big grin. Am o intrebare... Chiar daca sunt clasa a 7-a, am inceput deja sa ma gandesc la liceu. Am medii foarte mari, fara examene cred ca as avea undeva pe la 9, 85 / 9, 90 big grin. Iar in examene daca iau macar 9 la toate, pot intra fara probleme la cel mai bun liceu din oras. Intrebarea mea este urmatoarea : ce profil as putea alege, astfel incat sa se axeze pe engleza, nu franceza, si sa scap din a 10-a de matematica, fizica... etc. Am inteles ca ori filologie-engleza, sau stiinte sociale. Imi puteti spune va rog si ce materii stau la baza lor? xD.

Răspuns Câştigător
| DenHeroO a răspuns:

Desigur ca profilul umanistic, deoarece acolo nu este matematica (poate foarte putin). Bafta!

1 răspuns:
| NCN a răspuns:

Pedagogic e ok...din aproape toate puctele de vedere...