| Chu a întrebat:

>:d<
Am o rugaminte ar putea sa sune "ciudat" dar as dori sa-mi spuneti cum as putea sa-mi organizez timpul, de ex cand am scoala dorm foarte tarziu pentru ca raman in urma cu lucrurile sad, as vrea sa "ma tin" de un program sa am putina ordine, sa am grija si de scoala, treburi etc, cat si de mine.pana la urma sunt fata asa ca am nevoie de timp si pentru mine no talking.
Sfaturile sunt binevenite. >:d<
:*
pupishi.
p. s: Pentru vanatorii de funde sa stiti ca eu nu las niciun raspuns fara "recompensa corespunzatoare"laughing

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Şi eu foarte mari probleme cu asta, plus că dorm destul de mult şi nu îmi face bine [Am dureri groaznice de cap dacă dorm mai mult de 9 jumătate, maxim 10].
Oricum, ţin de mult timp să schimb asta şi după ce ajung acasă, o să fac aşa:
1. Exerciţii de memorie, că să îmi aduc mai bine aminte ce am făcut şi ce mai am de făcut, pentru a nu`mi strica viitorul program.
2.Un program zilnic, făcut cu ajutorul părinţilor, bunicilor, că să nu creez probleme nimănui cu eventuale ore, zile în care hotărăsc să fac ceva.
3. Un carneţel în care voi nota toate deciziile importante, pe care o să le repet zilnic, pentru a mi se întipări bine, astfel creierul se obişnuieşte şi nu o să mai am probleme.
Încearcă şi tu, poate merge.
Sayonara!