| oXLoryXo a întrebat:

big hug
Caut si eu de ceva vreme un telefon si nu imi place nici unul.sad
Nu stiti ceva telefon dragut dar sa fie asa mai finut, pentru fete?big grin
Credeti ca LG Prada este bun de ceva?

Dau funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna Lori! LG prada este foarte bun! are matusa mea si merge grozav.Dar un telefon de asemenea foarte bun este LG T310.Este fi foarte frumos...are prietena mea si imi place la nebunie! Sper ca team ajutat.ciao!

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

1. Sony Ericsson Jalou
Pret estimativ: 669 RON

Este cea mai proaspata aparitie din gama telefoanelor destinate femeilor. Aspectul de cristal ascunde facilităţi de care fetele se vor bucura cu siguranta: camera foto, player MP3 si video, radio FM, serviciu de upload pe YouTube si aplicatii Google. Prin apasarea unei taste speciale ecranul telefonului se transforma intr-o oglinda. Telefonul are un pedometru care iti numara pasii parcursi intr-o zi si un calculator automat al BMI (body mass index). In plus, este prevazut cu un program software de editare a imaginilor.

2. Nokia 7510 Supernova
Pret estimativ: 650 RON

Un dispozitiv mobil pliabil cu design iconic si detalii moderne care adauga o nota personala stilului tau. Personalizeaza-i look-ul cu ajutorul capacelor colorate intersanjabile Xpress-on. Telefonul are afisajul frontal "ascuns" care straluceşte puternic prin capac in momentul activarii. Poti asculta muzica in miscare la music player - melodiile stocate pe cartela de memorie microSD de pana la 8 GB - sau la radio FM stereo. Fotografiile si materialele video se fac cu camera de 2 megapixeli cu blit LED integrat si zoom digital 4x. Are afisajul QVGA stralucitor, de dimensiuni mari (2.2"), cu suport pentru pana la 16, 7 milioane de culori.

3. Sony Ericsson T707
Pret estimativ: 649 RON

Poti configura efecte unice de lumina pulsatorie, cu efect curcubeu, pentru prietenii cei mai apropiati. Cand primesti un apel de la unul din ei, vei sti cine este. Poti surprinde fotografii cu camera de 3, 2 megapixeli. Poti controla telefonul fara sa-l atingi. Controlul prin gesturi iti permite sa treci un apel in mod silentios sau sa pui alarma ceasului in starea de atipire, doar trecand rapid mana pe deasupra telefonului. Camera digitala a telefonului functionează ca un senzor care inregistreaza miscarea.

4. Nokia 6300 Red

Pret estimativ: 520 RON

Design modern si compact, cu finisaje rosii glossy, capace din inox si margini rotunjite. Are o camera foto de 2 megapixeli cu zoom digital 8x, ca sa puteti capta si pastra toate momentele pretioase. Are music player, radio stereo FM si player video, acces mobil la email, cu posibilitatea expedierii de fisiere atasate. In plus, are memorie extensibila de pana la 2GB, pentru stocarea de muzica, fotografii si secvente video. Este o varianta mai robusta si mai serioasa de telefon mobil, care imbina caracteristici tehnice performante si un design feminin.

5. LG KG800 Chocolate
Pret estimativ: 400 RON

Unic, Deosebit, Elegant - aceastea sunt primele cuvinte la care va ganditi cand vedeti pentru prima data telefonul Chocolate. Ecranul ascuns este activat prin atingerea delicata a tastelor senzitive de un rosu stralucitor. Tastatura unica, senzitiva este de un rosu stralucitor atunci cand este activa. Are o camera de camera de 1.3 megapixeli cu blit cu 4 X zoom digital. Dimensiunile unei fotografii pot ajunge pana la 1280 x 960 pixeli. Are si bluetooth si MP3 player.

6. LG KS360 (zis si Messenger Phone)
Pret estimativ: 469 RON

Un telefon special conceput pentru a putea trimite mesaje scrise, oriunde te-ai afla. Telefonul cu un design deosebit ofera posibilitatea de a trimite SMS-uri aranjate pe thread-uri, IM-uri, email-uri si de a accesa paginile retelelor sociale preferate. Camera foto CMOS, 2 megapixeli si zoom 4x, are microSD si se pot asculta MP3-uri.

7. Samsung F250

Pret estimativ: 399 RON

Aceste telefon are un aspect de telefon luxos, insa este accesibil si celor care nu isi permit un telefon costisitor. Are functie de MP3 player, are microSD, o camera foto modesta de 1.3 megapixeli si 4x zoom, fotografiile ajung la o rezolutie de 1280 x 1024 pixeli. Functiile nu sunt exceptionale, insa aspectul telefonului este remarcabil.

8. Motorola K1 Gold

Pret estimativ: 399
Un telefon elegant care inspira ideea de lux prin culoarea aurie a carcasei. Are functii de baza: camera foto de 2 megapixeli, bluetooth, USB, memorie externa prin microSD. Telefonul mai poate fi cumparat si cu carcasa roz, neagra sau argintie.

9. Samsung C300 Red
Pret estimativ: 190 RON

Cea mai ieftina varianta de telefon, glisarea eleganta si designul armonios il fac un telefon extrem de user-friendly. Si acesta are functii de baza, nu exceleaza prin optiuni sofisticate, insa raportul calitate pret este extrem de bun. Nu are camera foto sau MP3 player, ofera functiile de baza ceea ce simplifica utilizarea acestuia.

Toate telefoanele enumerate aici sunt foarte sic si feminine, nu iti ramane decat sa-l alegi pe cel care ti se potriveste cel mai bine.

Sper ca te-am ajutat. big grin

| Crisis a răspuns:

Eu recomand Samsung C3300 Champ, mi-am luat de curand unul si e chiar dragut. Si nu costa mult, vreo 4 milioane cred, sau 3 jumate.

| InnocentKid91 a răspuns:

Eu iti recomand LG GD 580 il am si eu si este foarte bun. fundita?big grin

| RominaMaria96 a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......tml.Acesta este cel mai cautat de catre femei:D

| εℓℓε a răspuns:

Eu iti recomand Samsung s5230.Cu Touch, simplu, si subtire.Culori:alb, negru, roz, alb cu hello kitty. Sper ca te-am ajutat. happy