| anonim_4396 a întrebat:

Daau funda celui care imi spune ce profile sunt la liceul pedagogic, hasdeu si economic din Buzau`kisskiss... funda mareeee!kiss

Răspuns Câştigător
| lumeamea a răspuns:

Liceul Pedagogic
Învatamânt liceal:
6 clase a IX-a, din care:
Filiera vocaţională
Profil pedagogic

Specializarea învățători-educatoare: 2 clase = 58 elevi
Filiera teoretică
Profil uman
Specializarea filologie: 2 clase = 58 elevi
Specializarea ştiinţe sociale: 1 clasă = 28 elevi
Profil real
Specializarea matematică - informatică: 1 clasă = 28 elevi

Liceul Hasdeu

Colegiul Naţional 'B.P.Haşdeu' este instituţia de învăţământ reprezentativă a Buzăului cu profil real, umanist, specializările: Matematică-Informatică predare în limbile română şi engleză (bilingv), Ştiinţe ale Naturii, Ştiinţe Sociale, Filologie cu predare în limbile română şi engleză.

Liceul economic
- 5 clase tehnician în activităţi economice

- 1 clasă tehnician în administraţie

- 1 clasă tehnician în turism

- 1 clasă tehnician în activităţi de comerţ