| 愛日本 a întrebat:

Daca fac sport dupa cateva saptamani dupa ce am fost operata de apendicita acuta, ce se poate intampla? ♥

Răspuns Câştigător
| Enma a răspuns:

Pai ideea era sa nu faci ca te doare straight face fa tuh si o sa vezi! asta depinde daca a trecut o luna poti sa faci ce vri tuh sau macar 3 saptamana... nu a trecut o saptamana si gata te duci la sala nu-i de gluma depinde cum te recuperezi tuh sau depinde si ce sport faci pentru ca daca la sport te referi hanbal sau mai stiu eu ce iti dai seama ca nu poti sa-l faci decat dupa 3 saptamana asa o luna eu am facut operatia dar nu fac sport de performanta...

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu e recomandat să faci sport după o operație de apendicită. Unei prietene i s-a desfăcut operația pentru că a depus efort. Mai așteaptă.

| BMA a răspuns:

Nu fa nici un fel de efort cam jum de an dupa ce te operezi. orice ar fi! o sa ai probleme in viitor