| Tentacle111 a întrebat:

Daca intr-un paralelogram diagonalele sunt egale cu 64, respectiv 40, iar masura ungiului cuprins intre ele e de 60', atunci cu cat e egala aria? Cum se incepe problema; cum se rezolva?

4 răspunsuri:
| Tentacle111 explică:

Multumesc,dar am rezolvat-o! Stiu ca nu am voie dar nu e pentru scoala.Fac pentru mine.

| Sandra2571 a răspuns:

Buna! Sper sa nu te superi, dar pe TPU se spune clar, ca este interzis sa pui intrebari legate de teme. Si cine ar sta sa iti faca tie problema? Lumea sta pe net sa se distreze, relaxeze..etc. Asa ca nu mai pune astfel de intrebari si fa-ti singur temele! Si nu e valabil doar pentru tine ci pentru toti care procedati in acest mod.

| Georgy98 a răspuns:

Aria cui?

| amvu96 a răspuns:

Se duce o perpendiculara DE.