| Skittles19 a întrebat:

Daca vreau sa creez un Blog trebuie sa platesc ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Flaviii!
Pentru a crea blog, nu trebuie sa platesti.De fapt, exista posibilitatea de a plati, dar doar daca vrei sa ai anumite beneficii. In rest, pentru a creea un blog pe Blogger/Wordpress etc. nu trebuie sa platesti. De ex., pentru a creea blog pe Blogger, urmareste pasii:
Primul pas este sa intri pe www.blogger.com. Dupa ce ai intrat ai doua optiuni de logare: fie te loghezi cu contul de Gmail, fie creezi cont nou de Blogger. Daca doresti sa creezi cont nou de blogger dai click unde scrie "Don't have a Google account? Get started!" ( http://i.imgur.com/Q1REm.jpg ). O sa te duca intr-o pagina care arata asa http://i.imgur.com/ZLPaX.jpg. Dupa ce completezi, te loghezi cu noul tau cont. Trebuie sa fie o portiune unde scrie Creati un blog. La "Titlul blogului" o sa scrii cum vrei sa se numeasca blogul. Adresa de blog care o vei alege (de ex.:
www.exemplu.blogspot.com) va fi adresa unde va fi gasit blogul. Alege sablonul care il doresti(adica un fel de tema a blogului; cum arata). Click continuati, click "Incepeti sa utilizati blogul".
De aici continui singura. Sper ca ai inteles ceva.
O zi buna!

5 răspunsuri:
| Nutemaiholbadarling a răspuns:

NU, nu trebuie platit nimic ~love struck

| Skittles19 explică:

Buna!
Multumesc pentru sfaturi, am reusit sa fac Blogul, v-as fi dat funda la toti, dar pot numai unuia.

| Balmung a răspuns:

Daca alegi sa faci un blog pe Blogspot, nu trebuie sa platesti nimic. Singura conditie este sa ai un cont de google si un email valid.

| Leandro a răspuns:

Incearca cu www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Nu nu trebuie sa platesti nimic intra aici https://www.google.com/......NewAccount completeaza tot si ai blog. funda?