| BicutsBia2011 a întrebat:

Buna TPU
dau funda
vreau sa pun o poza cu o conversatie pe facebook
dar nu vreau sa stau sa fac eu poza apoi sa o pun pe calculator...pentru ca iese naspa...
cum fac?

Răspuns Câştigător
| Bibbi1507 a răspuns:

La tastatura ai o tasta care se numeste PrtScSysYq. Este sus. Deasupra tastelor de deasupra sagetilor prima tasta. Te duci la conversatie, apesi tasta aceea, intri in paint, dai ctrl+v si apare poza. Apoi o salvezi unde vrei tu. FUNDA?:d

| BicutsBia2011 explică (pentru Bibbi1507):

Unde e acel print?

| Bibbi1507 a răspuns (pentru BicutsBia2011):

Langa F12. Mai simplu

4 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Apesi Print Screen SysRq, intri in Paint, dai ctrl + v, dai ctrl+s si salvezi unde vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca conversatia este pe calculator, nu?
in acest caza poti face printscreenhappy