| Ioana_2144 a întrebat:

de ce mereu oamenii da vina pe mine ca nu inteleg...
tot eu suntde vina de toate

de exemplu eram ieri pe mes vorbeam cu andreea prietena mea si c un baiat
eu l-am intrebat pe baiatul ala daca joaca adevar sau provocare si a dat pe conferinta si a intrat si andreea sa joace

el a ales procent ea adevar si eu provocare andreea ma provocat sa-l fac prost laughing l-am facut prost s-a suparat aiesit dupa conferinta si a intrat pe invisibile
dupa aia i-am spus "aiurea esti ai intrat pe invisibile " si m-a facut nesimtita si dupa andreea imi spune ca am criticato straight facestraight face
si la scoala la fel profesoarele ca de ce nu esti cuminte ca de ce vorbesti bine ca le zice si la alti
si acasa la fel de ce te certi cu sorta de ce no lasi in pace de ce de ce numai eu ioana face aia ioana face pe aialalta
si andreea crede ca eu sunt perfecta ca eu nufac nimica ca nu recunosc ca critic pe toata lumea si mereu ne certam ne impakam ne certam ne impakam si ne certam

ce sa mai fac si fara mistouri va rog

funda

2 răspunsuri:
| ComicGirl a răspuns:

Incearca sa iti dai seama care iti sunt prietenii adevarati si care nu.si inate sa zici ceva.trage intai o gura mare de aer si dupa incepe sa zici ce ai de spus.chiar e mai bine.altceva zici atunci pe moment ce iti vine in cap si altceva zici dupa ce te gand 2 secunde.
Ai grija de tine>big grin

| johnny_1148 a răspuns:

Pai, ca sa stii am si eu o verisoara ce are o sora mai mica.Mama ei o cearta mereu pentru lucrurile pe care le face cea mica, si intr-o zi fata i-a zis ca poate sa spuna ce vrea despre ea, caci ea stie in fiinta ei ca e nevinovata.Asa poti face si tu.Si nu uita un prieten care te invinovateste degeaba nu mai e un prieten adevarat.