| 0Dutzu09 a întrebat:

Salut, o intrebare pentru cei care fac/au terminat liceul tehnic (excludem cele de protectie a mediului, etc.) Ma refer cele care este munca de "barbat" cum ar fi electrica, mecanica etc. La liceele de genu (nu profesionala) aveti fete? Adica ma gandesc ca la un profil de tehnician electrotehnist nu o sa fie fete in acea clasa, deci in concluzie daca ma duc pe un profil de genu o sa fim numai baieti in acea clasa? ????

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Hehe imi place cum gandestiwinking
nu prea sunt fete la acele profile tehnice pe care le-ai mentionat

iti dau un exemplu acum de facultate!
dar de baieti la 'facultatea de farmacie' ai auzit? acolo sunt majoritar fete! dar ce sa vezi mai este si cate-un baiat doi rataciti laughing deci exista si reversul medaliei happy

| dullcat a răspuns:

Asta e grija ta numarul 1? Ca nu vei avea parte de colege de sex feminin in clasa, sa te distrezi? Afla ca mai sunt si fete.laughing

| 0Dutzu09 explică (pentru dullcat):

Da, sa stai 4 ani fara o fata in clasa?

| dullcat a răspuns (pentru 0Dutzu09):

Dar nu te tine nimeni legat nicaieri.Mai exista fete si in lumea exterioara, aia care incepe pana cand ajungi la liceu si mai ales dupa ce iesi de la liceu, cand termini orele.