| qpDianaaaqp a întrebat:

de curand m-am gandit sa ma apuc sa predau meditatii copiilor din clasele : IV-VII. am 15 ani si chiar imi doresc sa fac acest lucru, am deja scheme in cap pentru a face persoanele acelea sa inteleaga, dar totusi vreau si parerea voastra. app, stiti vreun site unde as putea publica anuntul despre care vreau sa predau meditatii?. vreau si o idee de pret.
CEL MAI BUN RASPUNS ARE FUNDA.
ps nu este o gluma, chiar vreau sa fac acest lucru

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti foarte mic si e posibil sa ai diificultati. Nu zic ca nu poti, am vazut copii de varsta ta care erau excelenti la scoala si care ii ajutau si pe altii.
Trebuie sa discuti cu parintii tai privind modul in care vei plati impozite la stat pentru banii castigati. Nu poti munci la negru. Cred eu ca deocamdata ar trebui sa incerci sa faci putin voluntariat sa vezi daca chiar te descurci inainte sa ceri bani. Discuta cu colegii tai cei mai slabi la invatatura si exerseaza pe ei (fara sa le ceri bani). daca in 2-3 luni rezultatele lor la invatatura se imbunatatesc semnificativ (adica daca ajung macar pe la mijlocul clasei), atunci poti cere si bani pentru meditatii (pana atunci parintii tai pot rezolva si problema legala).

| IsabelaIssa a răspuns:

E o initiativa buna, si te felicit pentru asta! Poti sa postezi anuntul tau pe olx.ro sau lajumate.ro
Bafta! happy