| LonelySoul a întrebat:

Buna TPU.De la un timp ma simt foarte singura, deprimata, nu am nici un prieten adevarat cu care sa vorbesc despre problemele mele pentru ca nimeni nu ma asculta, toti sunt interesati doar de problemele lor.Cu parintii la fel, cu mama nu ma inteleg deloc, ma evita, nu a stiut niciodata sa fie afectuoasa de fapt, nici nu mai stiu ultima data cand m-a luat in brate sau sa manifeste un pic de iubire.Parintii mei sunt divortati de cand aveam 5 ani, iar tata ma suna foarte foarte rar.Simt ca sunt singura chiar daca sunt inconjurata de multa lume, ca totul se prabuseste in jurul meu. Uneori nu as vrea decat sa dispar pentru cateva clipe, sa evadez din lumea asta de care m-am saturat. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| buterfly a răspuns:

In primul rand ce a afectat asa de mult starea ta a fost despartirea parintilor cand tu inca erai foarte mica!sad
Incearca totusi sa comunici cu cineva pentru ca nu e bine sa fi inchisa in tine, oricum tot nu rezolvi nimic si starea ta se poate agrava!
Fiecare din noi mai avem momente din astea dar incet incet ar trebui sa treaca!
Daca totusi simti ca nu poti avea incredere in nimeni vorbeste cu psihologul scolii...crede-ma ca te poate ajuta foarte mult!
Incearca si optiunea asta, poate iti va fi de ajutor!
Succes!:*

9 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Cauta pe cineva care stie si poate sa-ti fie cu adevarat prieten

| wastingmytime a răspuns:

Te inteleg.si eu ma simt la fel uneori.dar o sa treci peste repedewinkingiti promit :*

| NoSmile a răspuns:

Cu totii avem astfel de momente in viata, important e sa trecem peste cu capul sus.si decat sa ai prieteni care in fata iti vorbesc frumos si pe la spate te barfesc,mai bine fara. Cel mai bine ar fi sa incerci sa nu te mai gandesti la ce te intristeaza, la lucrurile care le-ai pierdut, etc.ca mai mult rau iti faci.

| wolfie182 a răspuns:

Intr`un timp eram si eu asa, mi se parea ca nimeni nu ma intelege dar mi-a spus profa noastra de biologie si de ed pentru sanatate ca este foarte normal. Este din cauza maturizarii, intr-un timp esti trista iar peste 5 min esti vesela. Chestiile astea se intampla din cauza maturizarii tale happy
Sper sa te fi ajutat:* love struck

| dydo a răspuns:

Ceao. si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, parinti divortati prieteni adevarati am f putini si ei pleaca in strainatate, nu am o prietena (fata) cu care sa-mi discut problemele tocmai am terminat o relatie de un an si ceva, si mie foarte greu. Dar oricum in vremea de azi prieteni adevarati sunt f putini si mai bine nu ai incredere in oricine, si decat sa-i spui cuiva problemele mai bine le ti in tine pentru ca nu sti cine e cu adevarat. incearca sa vb cu mama ta spune-i ce simti si eu am vb cu ea si ii spuneam ca ma simt f singura persoana pe care o iubesc cel mai mult (fiind fostul) m-a lasat spune-i tot ce simti, si crede-ma o mama este cea mai buna prietena care nu merge si da cu papagalu la altcineva cu mama poti vb orice, fi mai deschisa iesi cu ea in oras, vb mai mult cu ea ajut-o poate si ea are probleme si de aceea nu prea te baga in seama, cati ani ai? oricum incearca sa iesi sa te distrezi si sa nu ai incredere in oricine parerea mea pentru ca am patit-o de multe ori si majoritatea pers au 2 fete rar exista oameni minunati! sper ca te-am ajutat daca nu lasa-mi id tau si mai vb, ai grija de tine :*

| mihay88 a răspuns:

In primul rand sa nu iti pierzi speranta, asta e cel mai rau lucru pe care il poti face, in al doilea rand trebuie sa constientizezi ca dupa ploaie iese mereu soarele, si asa va fi si pentru tine, vor veni momente placute si in viata ta, sunt sigur de asta. Daca vrei sa vb cu cineva poti da add la id meu:stiintzafan88, si in masura in care pot te voi ajuta, cat pot bineinteles, cu un sfat sau o parere.Multa bafta:*

| alexito93x a răspuns:

Alexitoito93 si vb pe mess,...te astept

| Elyza_8716 a răspuns:

Mhh pai am trecut si eu prin ceva asemanator...Mam simtit trista singura.am reusit sa trec peste asta doar cu ajutorul surori mele care tot timpul ma inveselea si ma facea sa uit de probleme.Ai nevoie de cineva care sa-ti fie aproape daca nu ai incearca sa-ti ocup timpul cu amumite lucruri, chesti care iti plac nu-i asa de greu.Hobi-uri ceva orice.Si nu-ti face griji eu zic ca o sa treaca daca iti gasesti ceva de facut

| copilul_4460 a răspuns:

Si eu sunt tot intr-o situatie asemanatoare prieteni adevarati n u am si nici cu parinti nu vorbesc daca vrei sa vb da-mi un msg cu id tau mi-ar placea sa vb