| Yrynella a întrebat:

Uneori ma simt atit de singura si de trista, deprimata, si dezamagita de tot din jurul meu, incit simt o ura si un dispret pentru toate lucrurile din jur, in momentul de fata am aceasta stare, poate si dupa starea vremii de afara, m-am saturat de toate, ma simt intr-o stare mizantropa, si nu stiu ce sa mai fac. Voi ce faceti in asemenea situatiii?

Răspuns Câştigător
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Respira adanc gandeste-te la ceva frumos, suna un prieten.Incearca sa te linistesti pentru ca indiferent de motivul pe care il ai cel ce te-a adus in aceasta stare nu-ti merita lacrimile! Incearca sa treci peste astea ridica fruntea sus si arata-le tuturor ca nu-ti pasa! Chiar daca in sufletul tau esti trista nu le arata tuturor asta.Invinge lacrimile cu un zambet chiar daca uneori doare.Sincer viata este foarte cruda si te inteleg. Te rog mult fi si tu mai fericita, nu suport sa vad oameni tristi, prefer sa iau totul asupra mea, am invatat sa rezist. Sper ca te vei simti mai bine dupa ce ti-am spus toate astea

| GabrielaCriss a răspuns (pentru AndreeaFarasperante):

Chiar si daca sora ta te jigneste mai mereu si te face sa-te simti prost?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu incep sa plang.

| mikilaina a răspuns:

Eu asa m-am apucat de psihologie... ultima mea pasiune. Cand nu ma inteleg, am probleme de tot soiul si nu mai trec peste ele, simt ca sperantele toate s-au dus, ma pun frumusel pe citit, pe analizat situatii, pe vorbit cu psihologului si impreuna gasim ceea ce caut - solutiahappy Aveti grija de voi, traiti, supravietuiti, existatati, iubiti si nu va dati batuti.

| Fiorella18 a răspuns:

Fericirea nu se poate gasi in lume, si in nimic din ce este in lume, ci numai in Dumnezeu! Cauta'L pe El si cand Il vei gasi, vei fi fericita, pentru ca fericirea pe care ti'o da Dumnezeu nu este din lume, ci este deasupra tuturor lucrurilor de pe pamant! Pe Dumnezeu nu Il vei gasi in biserica. El este peste tot si cand vrei sa stai de vorba cu El, vorbeste'I si El te va auzi! Spune'i rana ta caci El doreste sa o lege si sa o vindece! El te iubeste, are grija de tine acolo unde esti si stie totul despre tine! Si mai presus de toate, El doreste sa fie Tatal tau, prietenul tau cel mai bun! El doreste ca tu sa ai o relatie personala cu El, nu doar sa stii ca exista! Pentru asta, pentru ca te iubeste si doreste ca tu sa fii mantuita a trimis pe Fiul Sau, Isus Hristos, pe pamant, ca prin El, prin jertfirea Lui, fiecare om sa poata primi iertarea pacatelor si sa aiba viata vesnica! Daca Ii daruiesti viata ta Lui, El o va schimba! Tu ai nevoie de El, caci fara El nu poti fi fericita nici aici, pe pamant, nici dupa moarte!

| Yrynella explică:

Farasperante mersi de sfat, aprciez. O sa incerc sa stii.

| valy25adw a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te resemnezi...pentru ca si asa in Romania exista prea multi oameni stresati si nervosi, incearca sa nu te numeri printre ei, controleaza-te singura, gandeste pozitiv, asculta muzica etc