| NutellaLover24352 a întrebat:

De mica ziceam ca eu vreau sa fiu scriitoare. Si, ce sa vezi? Inca vreau asta, inca am 1000 de idei bagate in ciorne. Profesoara de romana mi-a zis ca ii place (i-am trimis pe mail o povestioara de 200 cuvinte).
Mi-ar placea sa devin scriitoare, sa scriu (poate) scenarii de teatru/filme, lucruri care au legatura cu unul dintre putinele mele talente, scrisul.
Aveti sfaturi cum sa-mi organizez timpul pentru a avea timp sa: -citesc cel putin 100 pagini (per zi)
-scriu
-sa ma uit la seriale (poate pare nefolositor, dar ma ajuta sa vad cum iti construiesti personajele, etc. Asta invat si din carti, ce-i drept, dar serialul mai arunca o doza asupra mea.)
-sa scriu teme
-sa invat (si poate ma ajutati aici si cu o intrebare: cum pot sa invat fara sa uit dupa o luna-doua?)
-sa invat sa editez (vreau sa-mi fac propriile coperti, ilustratii, etc )
-sa invat sa desenez (ilustratii. mai am aici inca o intrebare: imi puteti da combinatii de culori frumoase? vreau sa desenez cu anumite culori, sa fie uniform si sa arate si bine, pe deasupra rolling on the floor )
-sa invat sa fac si rime (vreau sa scriu si poezii)
-sa ma documentez despre diverse lucruri, despre pasiunile mele (UK, cartile, Franta, Disney (yup. i am a huge fan), etc. )

Stiu. Multe vreau, timpul e impotriva mea. Sfaturi cum sa castig lupta cu timpul?
P.S= sunt dupa-amiaza la scoala.

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Ai uitat singurul lucru si cel mai important pentru tine la varsta ta :
sa te joci, pentru restul o sa gasesti timp, ai toata viata inainte. Copilaria nu o mai gasesti odata pierduta.