| Shilpa a întrebat:

Buna TPU... De un timp am inceput sa am iluzii cu fantome si demoni. Imi este frica in propria mea casa. Cu mult timp in urma cateodata si acum urmaresc Fenomene Stranii.Cand ma uit la ele nu imi este frica dar apoi incep sa le vad eu (demonii si spiritele) Ce pot face sa nu imi mai fie frica?
Credeti ca documentarul cu Fenomene stranii( un documentar cu spirite si demoni. In care zice ca anumite persoane au luptat cu acestea) ma afecteaza?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, te afecteaza serialul, si eu mai am momente de genul dupa ce vad un film horror, chiar daca nu mi-a fost frica in timpul lui, dupa am anumite temeri si am impresia ca e ceva in casa. Nu te mai uita daca-ti face atat rau.

6 răspunsuri:
| Shilpa explică (pentru Adry05):

Multumesc

| SAxelandru a răspuns:

Buna! Tocmai tu ai descris ca iti face rau! Inceteaza sa vezi filme sau documentare horror pentru a preantampina situatii de genu asta.Eu de ex am cosmaruri daca ma uit mult timp la filme de genu, dar niciodata nu am vazut ce imi descrii tu.Nu te mai uita la filme de genu si cred ca vei fi bine

| SAxelandru a răspuns:

Poti sa imi descrii ce ai vazut, la ce ora si cat timp? Sunt curios

| Shilpa explică (pentru SAxelandru):

Nu am vazut nimic real. Este doar imaginatia mea/iluziile.
De obicei am iluzii cu personaje din Documentar ( o fetita cu o papusa in mana; un om cu capul rupt etc.). ORA nu o stiu exact dar de obice intre orele 2-4 noaptea cand nu pot dormi, sau la amiaza cand incerc sa adorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

și eu urmăream prostiile alea laughing nu te mai uiți, iar cu timpul o să scapi de temerile astea.

| Gunoi a răspuns:

Spune o rugăciune pe zi sau atunci când te cuprinde frica și nu mai viziona emisiunea.