| Sandra2571 a întrebat:

Credeti in fantome, spirite, demoni, entitati, fenomene paranormale/stranii? De ce?

8 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Nu cred mai intai sa vad cu ochii mei si dupa am sa cred

| thealchemist a răspuns:

De ce nu? daca nu ar exista nu s-ar mai vorbi de fenomene paranormale, nu pot fi toate inventii.

| fuzzer a răspuns:

Demoni, chiar exista.Asta explica suferinta de pe Pamant, si nu numai.

Eu cam cred intr-o carte considerata de multi un basm, si anume in Biblie, de acolo am invatat ca exista creaturi spirituale, si ele ne pot face rau chiar daca nu le vedem. Aici ma refer, la demoni, sau ingeri rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Pentru ca sint inventia unor oameni needucati. In general ne temem de necunoscut. Iar asta manipuleaza bine pe cei saraci cu duhul.

| Ailen a răspuns:

Stii cum se spune, nimeni nu crede pana nu vede cu ochii lui. Dar tu?

| Sandra2571 explică (pentru Ailen):

Eu cam cred putin, trebuie sa recunosc ca ma cam speriee. I don't want to see

| karinutzaloveyou a răspuns:

Minunatele carti, seriale, filme si melodii va baga la toti in cap aceste tampenii.
Mi se pare absurb ca intrebarea asta iti macina tie mintea...

Eu sunt impartiala asa ca nu vreau sa ma certi pentru ce am raspuns.

| Sandra2571 explică (pentru karinutzaloveyou):

Nu ma supar si nu ma cert nu sunt genul, dar da ma macina sa vad ce parere aveti voi in plus sunt o fire care se sperie cam repede mai ales de lucruri de genul asta...winking