| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpăra un trandafir multicolor/curcubeu, din București?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu gasesti unul multicolor (curcubeu), poti cumpara 1 trandafir alb si 2- 4 pliculete de vopsea alimentara (diverse culori), Tai tija trandafirului in 4 cam 3-4cm, punand fiecare sfert de tipa intr-o eprubeta cu alta culoare (vopseaua alimentara dizolvata inainte in putina apa), ca-n 24 de ore, trandafirul isi schimba culorile.
Ai aici un tutorial pas cu pas cum sa obtii efectul dorit la un trandafir cu multe culori (curcubeu):
https://www.youtube.com/watch?v=qhMEdJjElfg

| Heavenonearth a răspuns:

De la florărie.