| windrime a întrebat:

TPU! De vreo 2 luni am inceput sa ma machez, tin sa mentionez ca am 15 ani. Nu folosesc machiaj strident, doar putin fond de ten, ruj si luciu, mascara si cateodata fard de pleoape, piersica. Totusi nu sunt de deplin multumita, mai ales in legatura cu fondul de ten, nu am gasit inca nuanta potrivita, pentru ca sunt alba la fata dar nici chiar portelan, ce am incercat pana acum, arata deseori ca o masca. Nici pe net nu am gasit sfaturi verosimile, va rog imi puteti recomanda un make-up artist, care sa ma indrume si sa-mi recomande niste produse adecvate?

Răspuns Câştigător
| dianalalala a răspuns:

Si eu am tenul destul de deschis la nuanta... iar toate mondurile de ten pe care le foloseam ma faceu sa arata ca o **** la solar :)) pana ce am descoperit acum 2 ani pudra seventeen care desi este 40 de lei este geniala te tine cam 6 luni si are o acoperire perfecta eu folosesc nuanta 01 uite-o http://seventeencosmetics.com/......owder.html

| windrime explică (pentru dianalalala):

Multumesc pentru raspuns, ma uit chiar acum pe site. Ca sa comand trebuie sa ii contactez folosind datele aceastea Hellenica Cosmetics SRL, Sos. Odaii nr.439, Sector 1, Bucuresti, Romania, T: +40 372 71 33 11, F: +40 372 71 33 13, inscrise pe site, sau se poate comanda si online?

| dianalalala a răspuns (pentru windrime):

100 % gasesti la mall oriunde ai sta La B&B sau SEphora sau Douglas. sau oriunde intr-un centru comercial mai mare. Eu zic sa cauti mai intali la tine in oras si daca nu gasesti comzi si pe site ca sa nu te complici. Dar sigur are oh go on

| windrime explică (pentru dianalalala):

Ok, multumesc mult:*

5 răspunsuri:
| Qudrimensional_Anna_1997 a răspuns:

Nu stiu niciun make-up in afr de varamea.Ea spune ca la tenul tau ti-ar trebui f. putin fond de ten pentru a acoperi cosurile sau punctele negre.Trebuie sa fie apropite de culoarea pielii tale.Incerca produsele Loreal Paris. Apoi pentru tenul tau ti-ar trebui un luciu rozaliu si mascara.Nu foarte mult dar sa se vada.Poti adauga si putin creion daca vrei. Tenului tau nu i se potriveste fardul de ploape piersica.E prea deschis. Sper ca te-am ajutat. Funda
Ps. exista un fel de creme sub forma de ruj sau la borcanse mici care sunt speciale pentru punctele negre si cosuri. FUNDA?

| DrrrYeX a răspuns:

In primul rand fondul de ten astupa porii, ceea ce o sa duca la inrautatirea tenului tau
Baietii prefera fetele cat mai naturale
Daca ai timp liber incearca asta: http://www.scoalamachiaj.ro/cursurile_machiaj.html