| Kitty3D a întrebat:

Deci am vazut atatea intrebari despre masturbare incat mi-a venit rau si totusi acum am o dilema desi inainte credeam ca daca te masturbezi inca esti virgina. La toate intrebarile de genul : "M-am masturbat dar nu mi-a curs sange mai sunt virgina? " unii spuneau ca da altii ca nu si acum am si eu o dilema. Deci in concluzie daca X se masturbeaza, isi baga degetul acolo dar nu ii curge sange mai este virgin X? Funda si voturi bune.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe scurt,pana nu intervine un baiat acolo,esti virgina,poti fi larga cat o galeata,daca un baiat nu si-o bagat acolo instrumentu tot virgina esti.
INTELEGI?
Nu e greu de inteles, nu stiu ce nu intelegi straight face
Daca vrei sa te masturbezi si iti e frica ca te dezvirginezi, mangaie-te pe clitoris.

| eucumine010 a răspuns:

Dezvirginarea este penetrarea himenului. Practic se traduce prin ruperea sau destinderea himenului. Cand orificiul himenului este foarte ingust, introducerea penisului il rupe putin (ceea ce poate duce la pierderea unei mici cantitati de sange). Dar in cazul unui himen destins, penisul introdus cu blandete (si cu putin lubrifiant) poate sa produca distensie completa fara ruptura insotita de sangerare. Himenul se rupe definitiv numai in momentul primei nasteri din cauza dilatarii orificiului vaginal pentru scoaterea copilului.

| Rosemarie a răspuns:

Dezvirginarea inseamna cand ai pentru prima dat un contact sexual cu o personana, nu cu tine insuti[pentru ca oarecum asta inseamna masturbare].
Sa te masturbezi nu e rau, adica...sunt hormonii varstei care, cam de pe la 14-15 ani, o iau razna si simti nevoia aceea de a face sex. Eu, unarecomand masturbarea tuturor la aceasta varsta, tocmai pentu ca nu te dezvirginezi.mai ales fetelor, acre, chiar daca u ar recunoaste-o niciodata, simt mai mult nevoia de a face sex decat baieti.
Deci, concluzia: daca te masturbezi nu te dezvirginezi, doar te satsfaci.

| shadovv a răspuns:

Am intrat si eu la categoria "adolescenti" dupa multa vreme si dau de o asemenea intrebare I don't want to see.

| RetardedRacoons a răspuns:

Draga mea, pana nu bagi obiectu muncii in pasarica/gura/fund esti virgina. Virginitatea nu sta intr-un himen ci in psihic.