| AlinaTha112 a întrebat:

Dintre cei care au terminat liceul pe profilul Resurse naturale si protectia mediului, la ce ati dat bacul?
Si apropo este un profil uman / real?
Dau funda raspunsului corect si clar!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu este nici uman,nici real pentru ca este la filiera tehnologica,nu la cea teoretica,dar faci mai multe ore de mate,chimie biologie,fizica nu? Atunci dai bacul la mate,romana,la alegere bio,chimie sau fizica si alte competente(digitale, lingvistice), mai ai pana la bac, o sa se mai schimbe multe pana atunci. Diferenta la profilul tau e ca iesi cu o specializare dupa ce termini, iti da o diploma(de ex tehnician...).