| AlinaTha112 a întrebat:

Vreau si eu sa am lamuresc, profilul Resurse naturale si protectia mediului este profil real sau uman?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Profil uman.

| AlinaTha112 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Am citit mai multe intrebari care au fost adresate la TPU, si m-au bagat in eroare toate raspunsurile, sunteti sigur ca e uman? straight face

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Profil real inseamna tot ce implica pregatire pentru domenii legate direct de productie-intretinere-exploatare a bunurilor materiale.are la baza studiul stiintelor exacte-mate, fizica, chimie, tehnplpgie.Profilul uman reprezinta studiul in domenii teoretice,administratie, contabilitate, invatamant, lingvistica, etc.