| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva anormal daca sunt in clasa a 9a si nu am avut un prieten pana acum? Au fost mai multi baieti care au vrut sa aiba o relatie cu mine, dar nu s-a intamplat pentru ca nu i-am gasit potriviti pentru mine. Multi din jurul meu ma privesc ciudat cand aud ca nu am avut un prieten, parte de primul sarut sau tot ce are legatura cu o relatie, iar asta ma face sa ma simt putin rusinata.

Răspuns Câştigător
| RaluBoom a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine fiecare se indragosteste la un moment anume iar din moment ce pe unii baieti nu i-ai gasit potriviti pentru tine inseamna ca tu astepti sa apara un baiat anume nu sa stai cu un baiat nepotrivit, trebuie doar sa ai rabdare plus ca esti doar pe clasa a 9-a ai timp de acum in colo.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce de ți se pare un capăt de drum acum, că nu ai avut până în prezent un prieten?
Cunoaște viața sentimentală, pentru început și apoi pe cea sexuală!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună. din nou.
Stai tu iniștită, că toți "prietenii" vor sex până în final. Nu vrei, găsesc pe alta.
De aceea ți-am scris: "Cunoaște viața sentimentală, pentru început și apoi pe cea sexuală!"
Numai bine.
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Te felicit.
Nu pentru ca nu ai prieten, ci pentru ca esti constienta ca mai bine astepti si iti alegi ceva bun, decat sa-l iei pe primul venit si sa te "ranesti".
Eu sunt clasa a 10-a si nu am avut nici eu prietena, nici parte de primul sarut.
Mi-a placut o fata dar in mintea mea se bateau doua gasti de neuroni... Una imi zicea "Daca-ti place de ea, spune-i, si o sa fiti impreuna", si cealalta "Daca iti place de ea si esti prost, o sa-i spui. E usuoara, o poate agata oricine fie ca e cu tine sau nu, este prea neastamparata, si nu in sensul bun. Se duce si sparge geamuri la oameni doar pentru ca este amuzant, isi bate joc de lume din placere, etc... Depinde de tine daca esti sau nu prost".
Si din fericire nu am fost. Normal ca am facut bine, am vazut mai incolo ce au patit si altii din cauza ca se uita doar la exterior.
Continua asa, nu-ti alege orice baiat, alege-l pe cel mai bun pentru tine, nu pe cel mai bun pe care l-ar vrea parintii sau societatea.

| MrSoapte a răspuns:

Este ceva normal!
Nu este o tragedie, daca pana la varsta asta nu ai avut vreun prieten!
Toate vin la vremea lor!
Sa nu-ti pese ce spun, sau ce cred ceilalti! Atata vreme cat tu te simti bine in pielea ta, nu mai conteaza ce spun ceilalti!
Succes!

| Flaviia16 a răspuns:

Nu e nimic normal! E foarte bine ca inca nu ai inceput cu asa ceva, ai timp sa te saturi de baieti laughing E cel mai bine! Se uita la tine asa pentru ca esti diferita iar aceasta diferenta o face un lucru pozitiv, fapt care ii irita! Bravo >big grin