| anonimul a întrebat:

Buna TpU.Este o fata care sta prin vecini o vad pe afara, mai vb din cand in cand cu ea.are o parere foarte buna despre mine si sunt prieten cu ea.sunt cam singuru de afara cu care vb frumos si nu-i dispare chefu de vb cu mine si cred ca asta e deoarece, spune ea:"stiu sa respect fetele si sunt de treaba etc" mai pe scurt ma ridica in slavi mai mereu. Mie chiar imi place de ea dar am niste probleme
Eu sunt clasa a 8-a si ea e a 6-a deci e mai mica.asta nu ar fi o mare problema daca toti baietii si prieteneii mei siar bate joc de ea.adik o pipaie vb urat de ea zic cai curva si deastea.Si mai e un lucru:din "relatiile" ei anteriore, cu unii din prieteni mei am inceput sa cred ca ea este cu un baiat doar din plictiseala si ii da papucii imediat.defapt o prietena dea ai,care nu ma suporta ma rog,a zis exact chestie asta:ca daca as fi cu ea miar da papucii ca sa nu se faca de ras.dar nu avea nicio legatura cu cearta noastra…deci e ceva ciudat.o alta prietena dea, nu stiu cum am ajuns la discutie dar mi-a zis ca fata asta, crede ca eu o plac.si sunt multi care zic ca suntem impreuna si din astea.ea mi-a zis intr-o zi:Alex, iubirea mea deo viata"(no mai vazusem de mult).si mereu spune ca sunt cel mai bun cel mai cool etc.
Eu nu stiu daca se merita sa incerc sa fiu cu ea voi ce credeti?
ar mai fi problema ca daca o sa fiu cu ea o sa se cam rada de noi sau o sa fie ciudat.adica baietii nu cred ca o sa inceteze cu pipaitu si cu restul.si ar fi ciudat sa ma cert cu ei pentru o fata. e naspha situatia.

2 răspunsuri:
| Bluemind112 a răspuns:

Ba din potriva, daca toti trag de ea dar doar tu poti sa o ai? sa fiu asa mai emotional : Lasati inima sa te ghideze! (glumeam... nu vreau sa sune banal dar daca crezi ca va potriviti bagate pe ea big grin)

| SuperCap a răspuns:

De ce-ti bati capul? mai bine cauti o tipa mai respectata cu car sa-ti petreci timpul, nu una de care trag toti.