| Pissicuta a întrebat:

Eu din toamna o sa ma mut la alta scoala si vreau sa-mi spuneti cum a fost experienta voastra!

Răspuns Câştigător
| AndreeaMonica99 a răspuns:

Nu iti face griji, un nou inceput este mereu bine venit! Incearca sa faci o impresie cat mai buna ptc prima impresie conteaza cel mai mult, ai grija sa nu intri in anturaje proaste si gaseste-ti un grupulet in care sa te simti bine si cu care sa stai. Nu te abate de la socializare si fi cat mai amabila ca sa te faci placuta tuturor, dar sa nu uiti ca niciodata nu poti sa ii multumesti pe toti, o sa intalnesti si persoane rautacioase, dar sa nu le bagi in seama si sa iti vezi de treaba ta. Sa nu iti fie frica ptc nu ai de ce, totul o sa fie ok, ai sa vezi :*

2 răspunsuri:
| Charice a răspuns:

Ete... toti mint cu o sa fie bine. nu nu o sa fie bine hai sa fim relisti o sa fie greu cateodata foarte greu dar trebuie sa rezisti si sa te descurci in viata. Eu una dau sfatul asta deoarece m-am mutat in clasa a 8 la alta scl si a fost groaznic... nu ma prea intelegeam au foat pansete pe langa singuratate si altele dar a avut un happy ending si am trecut peste toate cu capul sus si asa trebuie sa faci si tu ok si tare te cam :*

| regrets22 a răspuns:

La inceput o sa fie putin mai greu pana te acomodezi si te integrezi in noua clasa, e posibil ca cei de acolo sa formeze grupuri si pana se integreaza si ei cu tine vei ramane izolat but no problem nu toti vor fi asa si o sa vezi ca totul va merge bine (mai ales daca esti o persoana prietenoasa)! Mult noroc! :*