| Allessia12 a întrebat:

Fratele meu este in relatie cu o fata de aproape 2 ani.fratele meu are 19 ani si fata la fel.La inceput prietena lui parea foarte buna si foarte de treaba, dar acum mie mi se pare ca profita de el. Un exemplu:fratele meu nu a luat bacul si ea l-a luat...pana sa vina perioadata bacului ea venea in fiecare sambata la noi, dar acum dupa bac dupca ce ea l-a luat nu mai vine asa de des ca sa-l ajute si pe el la mate daca ea tot l-a luat...adica nu stiu pana sa vina bacul ea era in fiecare sambata la noi, dar acum cand e vorba de ajutat sa-l ajute si pe el nu mai vine.Nu prea stiu ce sa mai cred despre ea.
P. S:Nu am vorbit cu fratele meu pentru ca imi e teama sa nu se supere pe mine.

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Buna Allesia!
Iti inteleg confuzia.Incearca sa privesti problema din 2 parti:
1. Daca ai fi in locul ei, ai face cam la fel. Daca tu a-i lua bacul nu te-ar mai interesa de iubitul tau.Insa tot la-i ajuta nu?thinking Acum depinde cat de des vine in vizita.
2.Ar trebui sa vorbesti cu fratele tau, dar mai indirect.Adica sa incepi discutia despre prietena lui si la un moment dat sa ii zici:"Mai dar ea te mai ajuta ca inainte nu?"Sau macar ceva de genulaughing
Cu toate astea,este ceva destul de normal, din moment ce ea a trecut nu mai are atata nevoie de invatat, pentru ca a trecut peste marele hop.
Sper ca te-am ajutat! Succes in continuare:*

3 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Ce ar fi daca nu te-ai mai baga tu in relatia lor thinking Nu ai de unde sa stii motivele fetei poate sarbatoreste sau poate nu se simte pregatita sa il ajute pe iubitul ei la mate. Daca eu am luat bacul de ex si prietenul meu nu l-ar fi luat nu as putea sa-l ajut la mate de ex.eu l-am luat ok dar totusi sunt nesigura. poate asa e si ea n-ai de unde sa stii asa ca nu mai da cu presupusu si nu te mai bagawinking asta nu inseamna ca il foloseste.ce leg are ca nu vrea sa il ajute cu faptul ca il foloseste? stii ce inseamna a folosi pe cineva? de ex daca prietenul tau i-ar da bani, i-ar plati facultatea etc chiar daca si ea si-ar permite asta dar nu ii spune.Bn ca nu i-ai spus fratelui tau... daca as fi fost in locul lui ti-as fi dat cateva palme sa inveti sa nu te mai bagi.si chiar daca ar fi asa cum zici u lasa-l pe el sa isi dea seama de asta NU TE MAI BAGA TU.chiar nu ai alta treaba? vezi-ti de relatia ta thinking

Baftawinking

| YourSweetAngel a răspuns:

Mai bine nu te baga si cine stie poate ca ea vrea sal lase sa invete sa nul distragabig grin

| Allessia12 explică:

MyNameIsNotImportant eu nu m-am bagat in relatia lor deloc.Nici nu deschid subiectul de asa ceva niciodata asa ca nu ma mai critica tu pe mine fara sa stii ce fac si ce nuwinking.Eu am pus intrebarea asta doar pentru simplu fapt ca mi se pare ciudat ceea ce face prietena lui.