| euuuu a întrebat:

FUNDA! Am si eu o intrebare.De ce apa sfintita nu se altereaza in timp? Vreau un raspuns mai stiintific.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| me a răspuns:

Explicatia stiintifica este ca apa se sfinteste cu crucea de argint si acest metal are efecte antibacteriene.Argintului i se adauga busuiocul care la randul lui are astfel de proprietati, dar mai slabe. Puteti incerca si voi sa puneti un ban de argint sau un medalion intr-o sticla cu apa si s-o urmariti in timp.

1 răspuns:
| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Rasp stiintifice nu exista... apa sfintita e de le dumnezeu si ar trebui sa te multumesti cu explicatia asta.winking