| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

Funda! Stau cu un baiat si mereu cand intru pe mess imi zice imediat cf iubi, etc dar nu vrea sa ne sarutam in fata mai multor persoane. ma gandesc ca poate e cam timid sau ceva de genul, pentru ca e o fata pe acolo si mereu cand ma apropi de el zice "uuuuuu... ce faceti?" si chestii din astea sa mentionez ca ne-am certat de multe ori din vina acestei fete pentru ca a zis ca l-am inselat si din astea... lucruri cre nu sunt adevarate.

cum pot face sa ii dovedesc cat de mult il iubesc?

sti cumva ce pot face ca sa il conving sa ne sarutam in fata celorlalti?

pentru ca tot timpul trebuie sa ne ascundem ca sa ne sarutam

uneori cand nu se uita fata aia la noi ne mai sarutam pe la spatele ei ca sa nu vada si sa nu mai zica: "uuuuuuuuu... ce faceti?"

m-am saturat sa ne tot acundem :-((

l-am intrebat de ce nu vrea sa ne pupam in fata celorlalti si a zis ca ii e rusine... cum pot sa il conving sa ne pupam si in fata celorlalti? cum il pot ajuta sa isi infranga rusinea?

heeeeeeeeeeeellllllllpppppppp!

nu uitati de funditaaaaaaaaaaa!

4 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Nu e singura persoana care nu accepta acest lucru.si eu am intalnit tocmai pentru ca nu vroia sa afle si cei de la el din liceu ca este cu mine.sau cu o fata, nu conteaza.dar cu timpul daca il pupi p obraz sau asa sa se obisnuiasca cu ideea, dar asta in timp happy

| cosereanca a răspuns:

Legat de sarutul in fata mai multor oameni, poate fi si timiditate, dar avand in vedere spusele tale legate de "fata" respectiva, cred ca este altceva la mijloc. Ar trebui sa fi mai prudenta si sa fi atenta cum se uita el la fata respectiva, cum o trateaza. Faptul ca nu vrea sa va sarutati in public nu ar fi asa o catastrofa, se prea poate sa ii fie rusine, dar ai grija sa nu ii fie rusine cu tine sau sa nu vrea sa fie vazut sarutandu-se cu tine pentru a nu sti ceilalti ca voi sunteti impreuna, deoarece poate ca lumea banuieste ca este ceva intre voi, dar nu stie sigur, iar un sarut ar pune capat acestor indoieli. Tu ce trebuie sa faci este sa fi foarte atenta la detalii, dar fara sa isi dea el seama si incearca sa nu fi cicalitoare...iti vei da seama singura, daca ii vei observa comportamentul de cauzele aparentei lui timiditati.

| Catryyyyyyy a răspuns:

Spune-i ca daca tte iubeste cu adevarath te poate saruta oriunde acum nu conteaza daca esti pe stada sau de fattza cu prietenii...si daca are incredere in tine ca tu spui ca nu l/ai inselath trebuia sa te creada [daca te iubeste sau tine la tine] incearca sa/i explici ca trebuie sa incerce sa te sarute de fata cu toata lumea.dce n-ar faceo? doar nu e o rusine sa te sarutzi cu iiubita

| SoniaSrg a răspuns:

In 2012 nu mai prea exista timiditate mai ales la un baiat, si cu privire la fata respectiva, intre ei este o legatura de care nu vor sa o afli tu!