| Libelle a întrebat:

Hiadeti sa presupunem ca parintii vostrii divorteaza, din diverse motive, iar dupa un timp ei decid sa isi refaca viata cu alta persoana. Ce ziceti? Pro sau contra persoanei respective?

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Cred ca viata personala a fiecare persoane o priveste numai pe ea, indiferent ce ii sunt eu acelei pesoane.
chiar si atunci cand parintii mei se cearta ma dau la o parte indiferent ca sunt copilul lor si tram in aceeasi casa, deoarece unele lucruri ii privesc numai pe ei si nu au nici o legatura cu mine.
daca parintii mei ar divorta ar fi problema lor proprie si personala.nu ar inseamna ca am eu vreo vina.nu m-as baga nici in aceasta decizie, cu atat mai putin nu as incerca sa ii opresc sa faca asta.decat sa stau in casa cu niste parinti care nu se iubesc e mai bine asa.in momentul in care dispare acea iubire dintre cei 2 se duce atmosfera placuta, linitita din familie si nu as accepta sa traiesc intr-o astfel de familie.raman copilul lor ca si pana atunci si ei ma vor iubi la fel de mult chiar daca se despart unu de celalt.
cum am zis si mai sus: viata personala a fiecarei persoane o priveste numai pe ea. faptul ca sunt copilul lor nu imi da dreptul sa le zic eu lor cu cine sa fie impreuna sau ba. daca decid sa isi refaca viata foarte bine. mi e pare normal ca o persoana sa mearga mai departe dupa un divort.lumea nu se opreste acolo.eu chiar i-as sustine sa isi refaca viata.de ce mi-as obliga parintii sa ramana singuri dupa divort? numai de dragul meu? ca am eu nu stiu ce mofturi? nu! i-as sustie si as fi alaturi de ei. i-as trata pe cei cu care ar decide sa isi refaca viata ca pe niste prieteni.nu i-as da la o parte si nu i-as ura doar petru ca au decis sa fie impreuna cu parntii mei, ba chiar i-as multumi barbatului sau femeii respective ca imi face mama sau tatal fericit. faptul ca ei isi refac viata nu inseamna ca ma dau pe mine la o parte sau ca nu ma mai iubesc la fel de mult.

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Buna, Diana!
Pai cred ca e normal sa-si refaca viata, intr-un fel.
Nu poti fi pro sau contra persoanei respective decat daca o cunosti.Acea persoana nu poate inlocuii nicidecum locul mamei/tatalui dar poate sa fie amabila, sa tina la tine, sa fie un fel de prieten/a a ta. Iar daca ea se comporta bine cu tine atunci e pro. Daca nu normal ca contra.

Pa-pa!

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Sunt de acord cu ♥♥¢lคนdiค♥♥ deoarece are dreptate
isa conteaza si ce parere are persoana respectiva eu as fi pro pentru ca e bine sa ne refacem cu totii viata daca nu ne mai intelegem cu cineva

| oElisabeth a răspuns:

Din moment ce intre cele 2 persoane nu mai exista dragoste si nu se mai inteleg, consider ca este mai bine sa se desparta si sa ramana in continuare "prieteni" decat sa se ajunga la alte cazuri [ nu se mai suporta] : barbatul sa inceapa sa o bata sau in cazuri extreme chiar sa o ucida [sau invers]. Funda? :*