| Mikii a întrebat:

:*

- Imi place foarte mult Egiptul Antic, si as vrea un film cu actiune, in genul " Mummy " sau " Mummy Return ". Sa fie si cu secvente din Egiptul Antic.

Multumesc. Dau fundoi pentru cel mai incitant film!

Răspuns Câştigător
| KlaraWeiss a răspuns:

"Agora", "Regele Scorpion", "Al saptelea pergament", "Cele 10 porunci", "Alexander", "Stargate", "Printul Persiei" (nu sunt chiar toate despre Egiptul Antic, dar macar amintesc de el). Asemanator cu cele de care ai pomenit ar fi "Regele Scorpion", dar cred ca toate merita vazute.