| Laviutzza a întrebat:

Buna TPU`:*:*:*Imi poate da si mie cineva mai multe informatii despre profilul stiinte ale naturii(fara bilingv). Inca nu sunt hotarata si nu stiu ce sa fac... sper ca ma puteti ajuta. Dau funda:Xlove struck:X!

2 răspunsuri:
| RougeEttiquete a răspuns:

Depinde ce fel de stinte.Eu iti dau tot ce intra in aceasta categorie.
Biologie:studierea in amanunt a plantelor(botanica),a animalelor(zoologie) si a corpului uman(anatomie).La biologie inveti despre reproducere; functiile fiecarei celule, fiecartui organ etc.
Fizica:este stiinta care studiaza fenomenele electrice, magnetice etc.Aici studiezi despre feneomenle naturii.
Chimie:este stinta care studiaza substante de ex.praful->din ce e format praful celule, atomi etc.
Astea sunt stiintele naturii.

| fLrYdzstr a răspuns:

Stiinte ale naturii - mai multa biologie si chimie