| AlexandraFilipoaia a întrebat:

Am trecut în clasa a VIII-a și mi-am ales deja profilul, științe ale naturii bilingv română-engleză. Dar nu știu ce trebuie să învăț pe partea de gramatică și vocabular pentru examenul de admitere la engleză. Mă puteți ajuta? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Examenul la engleză nu se dădea înainte de admitere?

| AlexandraFilipoaia explică (pentru anonim_4396):

Păi, examenul la engleză este admiterea la profilul bilingv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraFilipoaia):

A, scuze, am crezut că ai trecut cls a 8-a, păi stai calm trebuie să știi materia de la școală(gramatica, timpurile, if statement), și pe lângă asta vei avea o probă orală, unde va trebui să discuți după un text la prima vedere, adică trebuie să poți vorbi în engleză. Eu îți recomand să te bucuri de vacanță și dup-aia să te agiți, dacă te agiți de acum o s-o iei razna. Apropo Româna și Matematica sunt problema cea mare.

| AlinutzaAlina1999 a răspuns:

Pai in orasul meu examenele pentru clasele de bilingv s.au dat.

| AlexandraFilipoaia explică (pentru AlinutzaAlina1999):

Am spus că am trecut în clasa a VIII-a, nu că am terminat. Vreau să mă pregătesc din timp pentru examen.