| JesicaT a întrebat:

imi poate spune cineva care sunt asemanarile si deosebirile intre biserica catolice si biserica reformata... Ma refer la aspect, credinta, materie, cult. Funda

Răspuns Câştigător
| jhonsmyth a răspuns:

Intreabate de una singura care e diferenta intre catolici si crestini,ia sa vedem stii? daca da este acelasi trasaturi la toate credintile,in afara de budisti si Coran, singurele diferente bisericesti sunt unii fac cruce altii nu cred in cruce si altii nu cred in biblie, catolicii se sterg la fund cu biblia, pent, poc, nu cred in crucie cu toate ca au insemnu-l de cruce pe biserica la ei si nici in isus nu cred si de asta ei tin sambata si catolicii lunea iar noi cei crestini duminica!happy