| Diaaaana a întrebat:

Imi puteti da va rog mai multe informatii despre facultatea de stomatologie(cu ce medie se intra,ce se de la admitere, etc) Dau FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| Zlatann_Dorik_1972 a răspuns:

La Cluj, toate locurile scoase la concurs au fost "fara taxa" la medicina : 280 admisi, ultima medie fiind 6, 7 --- la" cu taxa" au aplicat numai cei care urmeaza a doua facultate care, firesc, nu mai puteau fi finantati de la buget si pentru a doua facultate!
La medicina dentara, au fost 70 de locuri "fara taxa" iar ultima medie 6, 45.
Vezi mai multe aici : http://www.umfcluj.ro/Detaliu.aspx?t=Noutati&eID=575&c=0&m=0&y=0

2 răspunsuri:
| melittlelioness a răspuns:

Nu cred ca e vb de facultatea de stomatologie ci facultatea de medicina.Depinde de facultate si materiile care se dau la examenul de admitere.Biologia de cls a 11 este obligatorie, chimie sau fizica la alegere insa unele facultati impun una din ele (ex facultatea din cluj Iulius Hategan are pentru exanem chimie obligatoriu si biologie obligatoriu, deci nu ai drepul sa alegi)Facultatea de la constanta perimte se dai la adimtere numai biologie.In primii 2 ani se face medicina generala iar urmatorii 2 se alege profilul pe care vrei sa mergi
Mult succes deoarece este o facultate ff grea

Funda?

PS:asta e ceea ce vreau sa fac si eu si sper ca nu ti.am dat o informatie eronata, daca da, imi cer scuze big grin